Bugun...


BAŞKAN GÖNÜL, HERKESİN MERAK ETTİĞİ SORULARA CEVAP VERDİ
Bir Nisan 2018 Tarihinde yapılacağı açıklanan Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri öncesinde kamuoyunun çok merak ettiği soruların cevabını ÇTSO Başkanı İbrahim Gönül, Kanal 282 Tv de konuğumuz olduğu “Sesli Gazete” programında verdi. Gönül hedefinin kamuoyunda konuşulduğu gibi kesinlikle siyaset yapmak, Odayı basamak olarak kullanmak olmadığını ve tek hedefinin ÇTSO başkanlığı olduğunu açıkladı.

BAŞKAN GÖNÜL, HERKESİN MERAK ETTİĞİ SORULARA CEVAP VERDİ

Yaklaşan Çorlu Ticaret Odası seçimleri öncesinde gündeme dair bir çok önemli açıklamayı Kanal 282 TV de “Sesli Gazete” programımıza konuk olarak açıklayan Başkan İbrahim Gönül, kamuoyunda kafaları karıştıran ve uzun zamandır tartışılsan bir çok konuda net cevaplar verdi. ÇTSO için önemli projeleri olduğunu ifade eden Gönül; “Hakkımda yapılan eleştirileri ve yorumları burada sizlerin aracılığı ile canlı yayında cevaplamaktan mutlu oldum. Kimse bir yerlerde bir şey aramasın. Hedefimde siyaset yapmak yok. Oda başkanlığı var. Gönülden hizmet, gönülden destekle olur. Seçimlerde rengimiz bayrağımızın rengi Kırmızıdır. Üyelerimizin desteğini bekliyoruz. Temennimiz Oda seçimleri inşallah bir daha ertelenmez” dedi.

Başkan Gönül; Ödeme Zorluğu Çektiğimiz Kesinlikle Yalan!
Başkan Gönül Odanın ödeme sıkıntısının olmadığını belirterek, 7500 üyelerinin olduğunu belirterek;  “Odamızın şu an borcu 4,5 Milyon 3 yıla yayılmış borcumuz var. 2.5 Milyon kasamızda nakit paramız var. Ödemelerde zorluk yaşanıyor gibi eleştiriler tamamen yersizdir. Bu güzel binamızın yapımında öncülük eden eski başkanımız Merhum Enis Sülün’ü de rahmetle anıyorum. Personel ödemeleri vs gibi ödemelerin zorluk çekildiği yorumları tamamen Odamızı karalama amacından başka bir şey değildir.  Odamızın kira gelirleri de var. Odamızın binasında Dört tane kiracımız var. Aylık.  45 Bin lira kira gelirimiz olacak. 33 Personelimiz var, yıllık cari harcamamız 2 Milyon olacak.  İstanbul yolu üzerindeki ÇTSO ormanını halka açacağız. 600 Bin liralık güzel bir proje hazırladık. Haziran ayında bu projeye başlayacağız. Kira gelirlerimiz hedeflediğimiz noktaya geldiğinde aidatları düşürmeyi hedefliyoruz. Sanayicimizin ve Esnafımızın her türlü sorununu çözmek adına Odamız içinde gerekli tüm kurum ve kuruluşlar bulunmaktadır. Tekirdağ Sanayi Odasının kurulmasına ben karşıydım. Fakat yargı kararını vermiş saygı duyarız. Tekirdağ merkez de hizmet binası arıyorlarmış. Gelsinler biz odamızın bir katını kendilerine tahsis edelim. Biz bölünmemek adına mücadele verdik.  Yerli Otomobil üretimi ile ilgili olarak bölgemizde kurulması için bizde proje hazırladık. Bu konuda 81 İlin Ticaret Odaları proje hazırladı. Bizim projemiz ilk Dörde kaldı. 1. Nisan da yapılacak olan seçimlerimiz için tüm üyelerimizi oy kullanmaya davet ediyorum. Benim makam mevki derdim yok. Makam şoförü mümkün olduğu kadar kullanmıyorum. Odadan aldığım huzur hakkını burs olarak veriyorum. Makam saltanat peşinde değilim.  

Ergene Belediye Başkanlığı Adaylığım Söz Konusu Değil!
Çorlu ve Ergene Kamuoyunda uzun zamandır tartışılan konuların başında ÇTSO başkanı İbrahim Gönül’ün Odayı basamak olarak kullanarak, ilk yerel seçimlerde Ergene’den Belediye başkan adayı olacağı yönündeki eleştirilere  canlı yayında cevap vererek şu ifadeleri kullandı; “Benim hedefim asla Odayı basamak yaparak siyasete atılmak değildir. Çok uzun yıllardır aktif siyaset yaptım. İl genel Meclisi üyesi olarak 10 yıl  hizmet ettim. Odayı basamak olarak kullanarak Ergene Belediye Başkanlığı adaylığım söz konusu olamaz. Bunlar tamamen asılsız eleştirilerdir. Beni bölge kamuoyu çok iyi tanır ve bilir. Siyasetse @Ͽ
Bu haber 204 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 4 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI