Bugun...


Çorlu’da Girişimciler İş Dünyasına Hazır
Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO) ve KOSGEB işbirliğiyle 09-12 Ekim 13-16 Kasım ve 04-07 Aralık 2017 tarihleri arasında düzenlenen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri" tamamladı. Eğitimlerini başarı ile tamamlayan kursiyerler iş dünyasına hazır oldukları mesajını da vermiş oldular.

Çorlu’da Girişimciler İş Dünyasına Hazır

Eğitim sonucunda sertifika almaya hak kazanan katılımcılar için KOSGEB Çorlu Müdürü Tolga Erkan, İŞKUR Çorlu Hizmet Merkezi Müdür Vicdan Güçer, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Gönül, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Serkant Hocaoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri; Cevat Sevim ve Atilla Gaygusuzoğlu’nun katılımıyla 24 Ocak 2018 Çarşamba günü “Sertifika Töreni” düzenlendi.

Bölgemize ve Çorlumuza Katma Değer Kazandırmaya Devam Edeceğiz!

Sertifika Töreni’nde konuşan İbrahim Gönül; “Sertifikalarını alan girişimci adaylarına başarılar diliyorum. Günümüzde KOSGEB kanalıyla iş yapmak isteyenlere büyük bir destek vardır. İnşallah yapacağınız işlerde başarılı olursunuz. Bu sertifikaları almak yeterli değil, işe başladıktan sonra devamının gelmesi gerekmektedir. Diğer girişimcilere örnek olacağınızı düşünüyorum.  Girişimcilerimizin Bölgemize ve Çorlumuza katma değer sağlamasını temenni eder, bizlere bu imkânı sağlayan KOSGEB adına Tolga Erkan'a ve işbirliği için İŞKUR adına Vicdan Güçer'e teşekkür ederim” dedi.

Girişimcilerin İlk İletişim Noktası Bizler Olmalıyız!

Sertifika töreninde girişimciliğin öneminden bahseden Tolga Erkan; “Girişimcilerin ilk iletişim kuracakları yer bizler olmalıyız. Çorlu TSO ve bu gibi kurumlarda temsilciliklerimiz vardır. Art niyetli olarak dolandırmak amaçlı aranabilir ya da yönlendirilebilirsiniz. Bizlerle direkt temas sizler için daha sağlıklı olacaktır. Girişimci demek; doğa, emek, sermayeyi bir araya getiren, iktisadi anlamda risk alan demektir. 2010 yılından bugüne kadar il ve ilçelerde paydaş kurumlarımızla KOSGEB sertifikalı eğitim programlarımızı gerçekleştiriyoruz. Sertifikasını almaya hak kazanan girişimcilerimizi tebrik eder iş hayatından başarılar dilerim" ifadelerini kullandı.

Ortak Paydaş Kurum Olarak İşsizliği Azaltmak İçin Hizmet Veriyoruz!

İŞKUR Çorlu Hizmet Merkezi Müdürü Vicdan Güçer; “Maddi yönden KOSGEB iş yeri açmak isteyen girişimcilere destek olacaktır. Bizler ortak paydaş kurum olarak işsizliği azaltmak için hizmet veriyoruz. Sizler yarın iş yeri açtığınızda yanınıza personel alırsanız bize istihdam olarak geri dönüşü olacaktır. Herkesi tebrik ediyorum. İş hayatınızda başarılar dilerim" açıklamasında bulundu. Sertifika töreni girişimci adaylarının sertifikalarını alması ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Haber: Abdurrahim Yıldırım
Bu haber 419 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ9 + 4 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI