Bugun...


Çorlu'nun Yeni Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt
Dört dönemdir Çorlu Belediye Başkanlığı görevini yapan Ünal Baysan’ın 24 Haziran genel seçimleri için Milletvekili aday adaylığı başvurusu yapmak için istifasının ardından, Çorlu’nun yeni Belediye Başkanı kim olacak sorusunun cevabı belli oldu. Çorlu Belediye Başkanlığına Ahmet Sarıkurt seçildi.

Çorlu'nun Yeni Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt

Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan'ın, 24.06.2018 tarihinde yapılacak olan seçimlerde milletvekili adayı olabilmek için istifa etmesinin ardından 5393 sayılı Belediye Kanununun 45. maddesi gereğince Çorlu Belediye Meclis Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen oylamada CHP Grubunun adayı Ahmet Sarıkurt, Ak Parti Grubunun adayı ise Serkan Erçili oldu. İkinci turda meclis üyelerinin oylarının üçte ikisini alan Ahmet Sarıkurt, Çorlu Belediye Başkanı seçildi.

Başkan Sarıkurt Heyecanını Gizleyemedi!

İki dönemdir Ünal Baysan’la birlikte Belediye Başkan yardımcılığını yapan Ahmet Sarıkurt Meclis Başkanı Hasan Toprak tarafından teşekkür konuşması yapmak için kürsüye davet edildi. Başkan Sarıkurt’un çok heyecanlı olduğu dikkatlerden kaçmadı. Seçilmesinin ardından bir konuşma yapan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt şunları söyledi: “Öncelikle hayatının yarısından fazlasını siyasete adamış ve dört seçimde halkımızın güvenini kazanarak Çorlumuza hizmet etmiş, marka bir belediye başkanı olarak tüm Trakya bölgesinde tanınmış Belediye Başkanımız Ünal Baysan’ın istifasından sonra beni Çorlu Belediye Başkanlığı gibi önemli bir göreve layık gören ve bana güvenerek oylarını veren kıymetli meclis üyesi arkadaşlarıma şükranlarımı sunmak istiyorum.

Çorlunun Cumhuriyet sonrası döneminde, 24 belediye başkanımız şehrimize hizmet etmiştir. 1940’lı yıllarda Rasim Baykal 8 yıl, 1970’li yıllarda Şinasi Kurşun 7 yıl,1989 yılından itibaren yaklaşık 20 yıl Ünal Baysan belediye başkanlığı yapmıştır. Her ne kadar sevgili Başkanımın aramızdan ayrılıyor olmasına üzülüyor olsam da, bizleri, şehrimizi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil edecek olmasına duyduğum inançla; gurur ve mutluluğu da aynı anda yaşıyorum.

Ünal Başkanım ile yaklaşık 10 yıldır Çorlulu hemşehrilerimiz için birlikte yürümenin keyfini tadarak çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Bundan sonra da onun çizdiği çizgide dostluk ve huzur içinde ilerleyeceğiz. Onunla birlikte çalışıp onun tecrübe ve bilgilerini gözlemlemek benim için büyük bir şanstı. Şu an burada bu teşekkür konuşmasını yapabiliyorsam bunda emeği, katkısı büyüktür. Kendisine bana inandığı için teşekkürü bir borç bilirim.

Beraber çıktığımız bu yolda görev süremiz boyunca halka dokunan projeler ürettik, onları hayata geçirdik ve bu kentte iz bıraktık. Trakya'nın en modern kenti Çorlu'yu daha da geliştirip güzelleştirmek adına yaptığımız tüm bu çalışmaların şehrimize pozitif katkılar sağladığına yürekten inanıyorum. Bir şehir yönetmek, o şehrin halkını memnun etmek son derece zorlu bir görevdir. Bizler de "birlikte yönetmek" düşüncesiyle göreve geldiğimiz günden bu yana hep birlikte Çorlumuza hizmet ediyoruz. Kamu hizmetinin kutsal bir görev olduğuna inanan biri olarak; ne görev verilirse verilsin, yorulmadan, usanmadan çalıştığımı belirtmek ve bundan sonra da aynı heyecan ve hevesle çalışacağımın sözünü vermek isterim.

Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da ülkemizin dört bir yanından gelen ve şehrimizde huzur içerisinde yaşayan hemşerilerimizin yaşam kalitesi ve konforunu arttırmak için şehrimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla uyum içerisinde el birliğiyle şehrimiz için çalışmalarımızı sürdüreceğimize, güzel şehrimiz Çorlumuzda çağdaş, akılcı ve yenilikçi projeleri hayata geçirmeye devam edeceğimize inanıyorum.

Bugün burada olmamıza vesile olanlara karşı, onları mahcup etmemek adına, çok önemli bir sorumluluğumuz var. Ne diyor Gazi Mustafa Kemal Atatürk: ‘Hiçbir şeye muhtaç değiliz. Yalnız bir tek şeye çok ihtiyacımız vardır: Çalışkan Olmak!’ Bundan sonra ben ve yakın mesai arkadaşlarım için bolca çalışmanın olduğu yeni bir dönem başlıyor.

Dokuz yıldır birlikte çalıştığım değerli başkan yardımcılarına, meclis üyelerine, daire amirlerine ve mesai arkadaşlarıma verdikleri emekten dolayı teşekkür ediyorum. Beni bu göreve layık görerek seçilmemi sağlayan siz değerli meclis üyesi arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Başta Çorlumuz, Tekirdağ’ımız ve ülkemiz için hayırlı olsun.” Dedi.
Bu haber 161 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ9 + 4 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI