Bugun...


ÇTSO BİNASI TÜRKİYE DE İLK 10 SIRADA
AHA- Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Enis Sülün ve yönetim kurulu üyeleri, Meclis Başkanı Metin Akgün’ün de katılımı ile basın buluşmalarının Üçüncüsünü gerçekleştirdi. Başkan Enis Sülün; “Türkiye’de ve Çorlu’muzda yaşayan insanlarımızın gönlünde, yerel basının önemli bir yeri vardır” dedi. Yeni binanın inşaatını da basın mensuplarına gezdiren Sülün Ticaret odaları içinde ÇTSO nun yeni hizmet binasının, Türkiye genelinde ilk 10 sıraya girdiğini bildirdi.

ÇTSO BİNASI TÜRKİYE DE İLK 10 SIRADA

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Enis Sülün; "Davetlerimize katılarak, bizlere verdiğiniz desteklerden dolayı şahsım ve yönetimim adına tüm basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Gazetecilik, önemli bir meslektir. Türkiye’de ve Çorlu’muzda yaşayan insanlarımızın gönlünde, yerel basının önemli bir yeri vardır. Basının olmaması demek, o ülkede demokrasinin olmaması manasına gelir. İlçemizde yaşanan olayların haberleştirilerek halkımıza hızlı ve doğru bir şekilde ulaştırılması, sizlerin önemini her defasında bizlere gösteriyor. Burada bizimle olduğunuz için ve her defasında desteklerinizi bizlere hissettirdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum" dedi. Yapımı devam eden yeni hizmet binasında basın mensupları ile sohbet eden Başkan Enis Sülün TOBB bünyesindeki odalar içinde ÇTSO nun yeni hizmet binasının ilk 10 sırada yer aldığını bildirdi.

 BÖLGEMİZ VE ÇORLUMUZ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Enis Sülün; Değerli basın mensupları, öncelikle bugün sizlerle üç önemli konuyu paylaşmak istiyorum diyerek; "Bunlardan ilki, Çorlu’muza İleri Teknoloji Üniversitesi’nin kurulması, bir diğeri “Lojistik Köy Projesi” ve uluslararası ticaretin hızlı bir şekilde geliştiği ilçemiz ve bölgemizin en önemli eksikliklerinden biri olan, dünya standartlarında hizmet verecek “Fuar Alanı ve Kongre Merkezi”nin kurulmasıdır" ifadelerini kullandı.  Sülün; "İlimiz Milletvekilleri ve TOBB Başkanımızı makamlarında ziyaret ederek hazırladığımız fizibilite raporlarını kendilerine sunduk. Yetkili kurum ve kuruluşlarla görüşerek incelemeler yaptık. Düzenlediğimiz paydaş toplantılarında bu konular üzerinde fikir alışverişinde bulunduk ve bulunmaya da devam edeceğiz" açıklamasında bulundu. Üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek için yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Çorlu TSO Başkanı Enis Sülün; "Çorlu Halk Eğitim Merkezi ile 'Hijyen Eğitimi' Protokolü'nü yeniledik. Uygulamalı girişimcilik eğitimlerimiz artarak devam ediyor, yurt içi fuar organizasyonlarına üyelerimizin katılımını sağlıyoruz. Çorlu TSO'dan Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne iki adet araç tahsisi yapılmıştır. Üyelerimize ücretsiz eğitimlerimiz artarak devam etmektedir. Meslek komitelerimiz üyelerimizi iş yerlerinde ziyaret ederek sorunlarını dinliyor ve çözümler üretiyor. Üyelerimize daha uygun koşullarda finansal destek sağlayabilmek için Türkiye Vakıflar Bankası ile kredi protokolü imzaladık. Uluslararası ilişkilere önem vererek yurtdışı heyetlerimizi odamızda ağırlıyor ve kardeş oda protokolü imzalıyoruz. TREPAŞ’la yaptığımız protokol ile üyelerimize indirimli elektrik sağlanmaktadır. Çorlu TSO'dan üyelerimize yönelik iş sağlığı ve güvenliği danışmanlık hizmeti verilmektedir. Çarşamba günleri 14:00-16:00 saatleri arasında her hafta bir İSG uzmanı odamız üyelerine 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir" dedi.

ODAMIZ HİZMET BİNASI EN KISA SÜREDE HİZMETE GEÇECEKTİR

Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Enis Sülün; "Sizlerin de takip ettiği üzere yeni hizmet binamızın inşaatı hızla devam etmekte olup; Üyelerimize Çorlu’muza ve Bölgemize yakışır hizmet binamızı en kısa sürede üyelerimizin hizmetine açacağız. Çorlu TSO Başkanlığı sorumluluğunu taşımaya başladığımdan beri bu ilkeler doğrultusunda görev yapmaya, ticaretimizi ve sanayimizi başarıyla geleceğe taşıma misyonuna katkıda bulunma gayreti içinde olduğumu özellikle ifade etmek istiyorum. Destekleri için; başta değerli Üyelerimiz olmak üzere, Meslek Komitelerimize, Meclis’imize, Yönetim Kurulumuza ve siz değerli basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum" diyerek sözlerini tamamladı Stratejik planımız kapsamında 550 üyemize uyguladığımız anket sonuçlarını paylaşmak için Ertan Aksoy, Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Enis Sülün'ün konuşmasının ardından katılımcılara bir sunum gerçekleştirdi. Basın toplantısından hemen sonra Başkan Enis Sülün , yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları ÇTSO nun yapımı devam eden ve büyük ölçüde bitme noktasına gelen yeni hizmet binasını gezdiler.

 

HABER: ABDURRAHİM YILDIRIM
Bu haber 396 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ8 + 6 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI