Bugun...


Osman Tunca Ve Ekibi Güven Tazeledi
Çorlu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 55. Olağan Kongresinde gerçekleşen seçimle başkanlığa Osman Tunca ve ekibi yeniden seçildi,Çok büyük heyecana sahip olan, Çorlu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi seçimlerinde, Osman Tunca: 641. Rüstem Duman: 290 oy aldı. Bu seçimler de bir ilke sahne oldu. Kooperatif tarihinde ilk kez seçimlerde sandık kurularak kapalı oylama yapıldı. Tunca 1995 den bu güne aynı görevini sürdürüyor.

Osman Tunca Ve Ekibi Güven Tazeledi

Çorlu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 55. Olağan Kongresinde 932 oy kullanıldı. 1 oy geçersiz sayıldı. Mevcut BaşkanOsman Tunca: 641. Rüstem Duman: 290 oy aldı. Yüksek gerilimli ve tartışma dolu geçen kongrede zaman zaman tansiyon yükseldi. Divan Başkanlığını Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmail Güleroğlu’nun yaptığı kongre Saygı Duruşu v İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Seçim öncesi 5 Oda başkanı Yusuf Gümüş Yıldız Filiz Rüstem Duman Enver Şengelir ve Coşkun Tokgöz salonda üyelerden seçimin kapalı olarak yapılması için üyelerden imza topladı. Kullanılan imzaları divana teslim eden oda başkanları seçimin kapalı olarak yapılmasını sağladı. Faaliyet ve denetim raporlarının okunması ile söz alan başkan adayı Osman Tunca “Son dönemde gerek basın yoluyla gerek sözle gerekse sosyal medya aracılığı ile birçok asılsız iddiayla sizlere birçok vaatlerde bulunulduğunu gözlemledim. Kooperatifler sizin kullandığınız kredilere kefalet eden kurumlardır. Kurum diyorum çünkü sizlere yalan yanlış vaatlerde bulunurken buranın bir tüzüğü yönetmeliği ana sözleşmesi olduğunu kısacası kooperatifin bir kurum olduğunu bir kez daha hatırlatmak istedim. Bizler bu maddelerin gerektirdiği şekilde ve bunlara uyarak sizlere hizmet vermekle yükümlüyüz. Değerli ortaklarımız bugüne kadar olduğu gibi bugünde göreve layık görürseniz yine kooperatif hizmet binamızda sizleri güler yüzümle ayakta karşılayarak sorunlarınız çözecek bilgi birikim ve tecrübeye sahibiz. Şahsım yönetim ve denetim kurulu adına hepinize bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

Bizler 5 oda başkanı olarak siz saygı değer ortaklarımıza hizmet etmek için bir karar verdik. Bazı kredileri kişiye özel olarak kullandırdıkları için adayız. Bizler yönetimimle birlikte Çorlumuzun bütün oda üyeleri ve ortaklarımıza eşit bir yaklaşım sergileyeceğiz. Oda başkanlarımıza her gelen krediler ile ilgili bilgi paylaşımı yaparak kredi kullanamayan ortaklarımızı bilgilendirerek tüm esnafımıza kredi kullandırmayı hedefliyoruz. Bizleri yönetimimle birlikte kooperatifimizin önceliklerini ortaklarımızın öncelikleri tarafından belirleyerek ortaklarımızın ihtiyaç ve beklentilerine duyarlılıkla en hızlı şekilde yanıt vereceğiz. Planlarımızı programlarımızı herkesi dinleyerek görüşlerini alarak geliştirip uygulayacağız. Birlik ve beraberlik içinde çalışarak bizler yeni işler başaracağız” dedi.

KOOPERATİF TARİHİNDE BİR İLK YAŞANDI

Kongreye katılan üyelerin attığı imzalar ile divan başkanlığı tarafından kapalı olarak yapılan oylama sonucunda Çorlu Bakkallar Odası Başkanı Yusuf Gümüş Çorlu Kahveciler Odası Başkanı Yıldız Filiz Pazarcılar Odası Başkanı Enver Şengelir Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Coşkun Tokgöz ve Madeni Eşyalar Odası Başkanı Rüstem Duman’ın birleşerek girdiği seçimlerde aday olan Rüstem Duman 290  oy alırken mevcut başkan ve yeniden başkan adayı olan Osman Tunca da 641 oy aldı. Oy verme işlemi akşam saatlerine kadar devam etti ve oyların sayımı gece yarısını buldu.

Haber: Abdurrahim Yıldırım
Bu haber 179 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ7 + 4 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI