Bugun...


Şemsi Turhan; Ergene'de Adalet yerini buldu
AHA TEKİRDAĞ- İş Adamı Şemsi Turhan, Ergene de Yaşanan Skandal İçin Konuştu!

Şemsi Turhan; Ergene'de Adalet yerini buldu

Çorlu ve Tekirdağ bölgesinde siyaset ve iş dünyasının tanınmış simalarından biri olan İş adamı Şemsi Turhan, Kızılay Ergene şubesinde adaletin yerini bulduğunu açıklayarak; “O dönem hakkım olan Başkanlığı sahte evraklar düzenleyerek engelleyen kişilere Beş’er Ay Hapis cezası verdi. . Bu kişiler, eski başkan Z. U, ve  D. D. ye  Kızılay ergene şubesi üyeleri aynı zamanda divan kurulu üyeleri olan, K. Ç. , R. S. dur.” dedi. 

Şemsi Turhan Ergene Kızılay şubesinde yapılan kongre öncesinde yaşanan skandalı ve evrakta sahtecilik olayından tutun da bu güne kadar gelinen süreci şu cümlelerle özetledi; “06.02.2016 tarihinde üyesi  bulunduğum Kızılay Ergene Şubesi’nin seçimli ilk genel kurulunda hakkım olarak bende başkanlık için aday oldum.

O dönem ki başkan Z.U. un eski tarihli bir yönetim kurulu kararında boş bir satıra evrakta sahtecilik yaparak  üyelikten çıkarılmışım gibi bir yazı eklemiş sonrasında Ankara şube hizmetlerinden gönderilen genel kurul  hazirun cetvelinde de 5 nolu sırada yer almama rağmen kopyala yapıştır yaparak, renkli fotokopi ile sahte evrak üretmiş, o gün bunu divan kurulunun önüne koymuş ve ikinci bir suça imza atmıştır. Kendisinin bunu neden yaptığı da çok açıktır. Çünkü seçimde karşısına başka rakip istemiyor, karşısına başka bir aday çıkarsa kaybedeceğini  çok iyi biliyordu ki neticede yine öyle oldu” dedi.

Genel Kurulun Yenilenmesi Talebinde Bulunacağım!

Kızılay Ergene şubesinin kongresinde yaşanan evrakta sahtecilik skandalından sonra, ilgili muhataplara çıkan cezalarla ilgili açıklamalarını sürdüren Şemsi Turhan, mağdur edildiğini bildirerek, kongrenin yenilenmesi talebinde bulunacağını ifade ederek, sözlerine şu şekilde devam etti; “O gün genel kurulda divan kurulu başkanı sayın Kani Çabuk’a yaptığımız tüm itirazlara rağmen genel kurulu ertelememiş,  beni de seçime sokmamış, divan kurulu olarak hak gaspına ortak olmuşlardır. Neticede 11.Temmuz 2017 tarihine görülen karar duruşmasında eski başkan Z. U.  işlediği suçtan ötürü 6 ay, divan kurulu üyeleri K. Ç. , D. D.  ve R. S.   5’şer ay hapis cezası almışlardır. Ne ceza alırlarsa alsınlar Türk Kızılayı gibi halkın güvenine mazhar olmuş bir kurumda işlenen bu suçlar utanç vericidir. Bu kurumda görev yapan insanlar doğru dürüst ve güvenilir olmak zorundadırlar.

Şimdi Ergene Şube Başkanlığı’na yazılı olarak müracaat edeceğim ve tarafıma yapılan haksızlığın tescillendiğini ve cezalandırıldığını bildirerek genel kurulun yenilenmesi talebinde bulunacağım. Kamuoyunun da bilgilendirilmesi adına size bu açıklamayı yaptım. Halkın haber  alma hakkı doğruyu yanlışı bilme hakkı kutsaldır ve gazeteciler bu manada büyük bir sorumluluk taşımaktadırlar. Yazın yazın ki kamuoyu bilgilensin ki bu kişiler esas cezayı kamu vicdanında alsınlar. Teşekkür ediyorum, saygılarımla” dedi.

Bu Kuruma Bundan Sonra Üye Bile Olacaklarını Sanmam!

Kızılay Ergene Şubesinde kongre döneminde yaşanan sahte evrak krizi ile ilgili açıklamalarını sürdüren İş adamı Şemsi Turhan, O dönemin Başkanı Z. U.2nun  başta olmak üzere Divan kurulu üyeleri olan D. D. , K. Ç. , R. S.’na ita fen şu sözleri sarf etti:  “Sonuç itibarı ile bu kişiler sahte evrak tanzim etmekten mahkemece bir ceza aldılar. Burada verile ceza  az, yada çok onu tartışmıyorum. Mahkememizin vermiş olduğu kararı son derece saygıyla karşılıyorum. Burada önemli olan benim haklı çıkmamdır. Mahkeme de bunu tescil etmiştir. Kızılay genel merkezimiz yaptığımız müracaatı değerlendirerek, yeni bir kongreye gitme kararı verebilir, Bu tamamen genel merkezimizin taktiridir. Şu an görevde olan arkadaşlarımız son derece güzel işler yapmaktadırlar. Kızılay ergene her geçen gün çok daha fazla güçlenecek ve büyüyecektir. Bu konuda ceza almış kişiler bir daha bu kuruma üye olabileceklerini ve yönetime girebileceklerini ben hiç zannetmiyorum” dedi.

 

Haber: Abdurrahim Yıldırım
Kaynak: AHA AKBABA HABER AJANSI

Bu haber 482 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 2 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI