Bugun...


Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi çevre için naylon poşete “Dur” diyor
AHA-TEKİRDAĞ-Süleymanpaşa Belediyesi’nin “Torbanı değiştir geleceğini değiştir” adı altında gerçekleştirdiği kampanya kapsamında perşembe pazarında açılan stant ile vatandaşlar bilgilendirilip bez torba ve file dağıtımı yapıldı

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi çevre için naylon poşete “Dur” diyor

15 Eylül itibari ile Süleymanpaşa ilçesi sınırlarında naylon poşet kullanımının yasaklanacak olması üzerine harekete geçen Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, vatandaşlara doğada çözünemeyen poşetlerin yerine alışveriş filesi ve bez torbaları kullanmaları konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

3 bin file ile 5 bin bez torbanın dağıtıldığı gün boyu süren organizasyona Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay da katılarak destek oldu.

EŞKİNAT: “KADINLARIMIZ FİLE ÖRECEK BİZ SATIN ALIP HALKA DAĞITACAĞIZ”

Vatandaşlara file ve bez torbası hediye eden Eşkinat yaptığı açıklamada; “Daha önce belediye meclisinin aldığı karar gereği eylül ayından itibaren biz naylon poşeti Süleymanpaşa’da kullanmama kararı aldık. Bunun gereği olarak da file ve bez torbaları vatandaşlarımıza bugün dağıtıyoruz. Bunun dışında önemli bir iş daha yapıyoruz. Kadınlarımız file örüyor. Biz o fileleri satın alma garantisi ile ördürüyoruz. Kadınlarımız çalışacak ve bize satacak. Biz de bu fileleri ücretsiz olarak vatandaşlarımıza takdim edeceğiz.” dedi.

“UMARIM BİZ TRAKYADAKİ DİĞER BELEDİYELERE DE ÖRNEK OLURUZ”

Açıklamalarına devam eden Eşkinat; “Bizim yaptığımız çevreye duyarlı olmanın bu bir yolu. Az belediye yaptı. Umarım biz Trakyadaki diğer belediyelere de örnek oluruz. Sadece Süleymanpaşa değil, havza boyutunda da önemli bir etkinliğe adım atmış oluruz.” diye konuştu.

“TRAKYALILAR, TEKİRDAĞLILAR, SÜLEYMANPAŞLILAR ÇEVREYE DUYARLI İNSANLARDIR”

Eşkinat; “Biz bu dünyayı emanet aldık, çocuklarımıza da bırakmak zorundayız. Onun için de sürdürebilir bir kalkınma ile çevreye duyarlılığımızı devam ettirme durumundayız. Bu da ona ait duruşumuzun göstergesi. Trakyalılar, Tekirdağlılar, Süleymanpaşlılar çevreye duyarlı insanlardır. Bu çağrımıza önemli yanıt verirler. Kısa sürede arıtma ile denizlerimizi kurtaracağımız gibi naylon poşetlerden ve doğaya dönüşemeyen maddelerden de bölgemizi kurtarırız.” diyerek sözlerini noktaladı.

GÜNAY: “BU TARZ ÇALIŞMALARI OLUMLU VE FAYDALI BULUYORUM”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın ardından projeyi değerlendiren Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay ise Süleymanpaşa Belediyesi’nin “Torbanı Değiştir Geleceğini Değiştir” projesiyle ilgili naylon poşet yerine, bez torba ve file kullanılmasının faydalı ve olumlu bir proje olduğunu belirtirken “Süleymanpaşa Belediyesi’nin yapmış olduğu bu sosyal çalışma ve bir anlamda bu projeyle farkındalık var esasında. Eylül ayından itibaren uygulama konulacak bu çalışma için Süleymanpaşa Belediyemize teşekkür ediyorum. Çevresel anlamda bu projeyi düşündüğümüzde, kullanılan naylon poşetlerin çevreye verdiği zararın yüzyıllarca kalkmadığını biliyoruz. Bu tarz çalışmaları olumlu ve faydalı buluyorum. Toplumun bilinçlendirilmesi açısından da çok önemli bir proje” diye ifade etti.

 

AHA-HABER MERKEZİ
Kaynak: AHA AKBABA HABER AJANSI

Bu haber 452 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ6 + 5 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI