Bugun...


Tekirdağ'da Yatırımlık Daire Satın Almanın Zamanı!
Tekirdağ’ın ilçelerinden olan Çerkezköy ve Kapaklı, yatırımcıların son zamanlarda ilgisini çeken yerler arasında.

Tekirdağ'da Yatırımlık Daire Satın Almanın Zamanı!

Bölgeler üzerinden daire ve arsa satın alacak kişiler Tekirdağ satılık evkonusunda da bilgi sahibi olmak istiyor.

Çerkezköy ve Kapaklı’da Yatırım

Kapaklı, bir dönem Çerkezköy’e bağlı yerleşim birimiydi. Ancak daha sonra Çerkezköy’den ayrılarak satılık daire almak isteyenlerin uğrak noktası oldu. Kapaklı arsa fiyatları ve satılık daire fiyatları açısından değerlendirildiğinde taleplerin geçen seneye nazaran oldukça fazla arttığı görülüyor. Bölgede faaliyet göstermekte olan uzmanlar ise Kapaklı’da daire fiyatlarının daha çok artacağına dikkat çekiyor. Bu nedenle yatırım yapacak olan kişiler Tekirdağ ilçeleri arasında yer alan Kapaklı’ya yönelmeli.

Bilindiği üzere Çerkezköy, Trakya’nın sanayi ve sosyal yaşam açısından en gözde merkezlerinden biri. Çerkezköy satılık daire ilanları ve konut projeleri ile de son yıllarda artış göstermiş durumda. Bu durum doğal olarak konut fiyatlarını da etkiliyor. Satılık daire ve arsa fiyatları bu nedenle Çerkezköy’de de artış göstermiş durumda.

 

Tekirdağ’da Hangi Bölgelerden Konut Alınır?

İstanbul dışında bir semtten konut almak istiyorsanız gelişmeye açık olan kentleri tercih etmeniz oldukça mantıklı. Bu anlamda Tekirdağ’ın Kapaklı ve Çerkezköy ilçeleri dikkat çekiyor. Rakamlara bakıldığında bu iki bölge de arsa ve daire fiyatları her geçen yıl artış gösteriyor. İyi bir konumda olmalarının ve ulaşım açısından kişilere zorluk yaşatmamalarının da etkisi oldukça büyük. İş sahaları açısından da zengin bir konumda olması Çerkezköy ve Kapaklı’ya olan ilgiyi arttırıyor.

Veliköy, Kızılpınar, Pınarca gibi yerler önceden arsa arayanların ilk olarak tercih ettikleri bölgeler arasında bulunuyordu. Ancak son zamanlarda yapılan atılımlar neticesinde Tekirdağ’ın bu iki ilçesi imar çalışmalarının tam gaz sürmesi ile beraber yatırımcıların gözdesi oldu. Tekirdağ satılık daire arayışında olanların şu sıra Kapaklı mevkiinde yer bulması oldukça zor.

Özellikle Çerkezköy, yatırıcılara göre 10 yıllık bir dönemde sanayi kenti olarak gündeme gelecek. Dolayısıyla eğitim, sağlık ve ticaret gibi alanlarda da önemli bir merkez haline gelmesi söz konusu. İstanbul’da yatırım yapan kişiler sosyal ve ekonomik bir takım nedenlerden dolayı İstanbul dışına çıkmak istiyor. Çerkezköy, İstanbul’a yakın olması ve satılık arsa fiyatlarının da şu sıralar makul olması nedeni ile yatırıcımlar tarafından tercih edilen yerler arasında. Ayrıca Kapıkule ve Halkalı hızlı tren projesinin de hayata geçmesi sonucunda İstanbul’un oldukça yakın bir ilçesi haline gelecek. Böylelikle yatırımcıların çoğu bölgeye yaklaşık olarak 25 dakika civarında ulaşım sağlayabilecek.

Tekirdağ satılık daire araştırmasında olanlar yatırım yapmak adına; Çorlu ve Ergene gibi bölgeleri de tercih edebilir. Marmara Bölgesi’nde Trakya yakasında yer alan Tekirdağ 11 ilçeye sahiptir. Son zamanlarda ise gayrimenkul sektöründe yıldız haline gelecek yerler arasına girdi. Özellikle İstanbul’a oldukça yakın ilçeler, yatırıcımlar tarafından tercih ediliyor.
Kaynak: AHA AKBABA HABER AJANSI

Bu haber 31 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 9 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI