Bugun...


YANKI BELGESELİ İLK KEZ TREND ARENA İZLENDİ
Çorlu Kaymakamlığı tarafından Türkiye’de örnek gösterilecek bir çalışma olan, şehitlerimiz için hazırlanan ve Çorlu’da hizmet veren As Prodüksiyonun da büyük katkı sağladığı çalışma ilk kez Trend Arena Avm de izleyicileri ile buluştu. Son derece duygusal anların yaşandığı programda şehitlerimizin yaşantıları, aileleri ve yakınları tarafından anlatıldı.

YANKI BELGESELİ İLK KEZ TREND ARENA İZLENDİ

Halk Eğitim Merkezi karakalem kursiyerleri tarafından uzun emekler sonucunda oluşturulan 31 eser Çorlu Trend Arena Alışveriş Merkezi’nde Belediye Başkanı Ünal Baysan, AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Kerim Atalay, Vergi Dairesi Başkanı Abdullah Coşkuner, Belediye Başkan Yardımcısı Kemalettin Avcı, İşkur Şube Müdürü Vicdan Güçer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Üzgün, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Gürsan Çil, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Selma Soylak, kursiyerler ve ziyaretçilerin katılımıyla 12 Mart Pazartesi günü görkemli bir şekilde açıldı. “Nostalji Çorlu” temalı sergide Çorlu’nun 1800’lerden günümüze gelen, yıkılıp kaybolan ve günümüzde varlığını koruyan birçok eseri sergilendi. Belediye Başkanı Ünal Baysan, sergiyi baştan sona dikkatle gezip meraklılarına eserler hakkında bilgi verirken, orkestranın arka fondan çaldığı eserler Trend Arena’da buram buram nostalji havası estirdi.

15 Mart Perşembe akşamı Çorlu Kaymakamlığı tarafından Çorlu Şehitlik Anıtı’ndaki” şehitlerin unutulmaması ve hatırlanması için hazırlanan “Yankı Belgeseli’nin” galası Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Serkan Gürzsoy, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çorlu İlçe Başkanı Kerim Atalay, Belediye Başkan Yardımcısı Kemalettin Avcı, Çorlu Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü İrfan Bay, Çorlu Belediyesi Mal Müdürü Meral Kılıç, Çorlu Belediyesi Özel Kalem Müdürü Hakan Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Üzgün, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Gürsan Çil, protokol üyeleri ve şehit ailelerinin katılımıyla Trend Arena Cinemarine’de yapıldı. Gala öncesinde misafirlere Çorlu İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Kurtuluş Ay tarafından şehitlerimizin savaş sırasında tükettikleri hoşaf ve kuru ekmek ikramı yapıldı. Belgeseli izleyen şehit aileleri, vatandaşlar ve protokol üyeleri duygusal anlar yaşarken; Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç yaptığı açıklamada “Aslında ailelerin daha önce sık sık görüştüğümüzde talepleriydi. Biz artık unutuluyoruz, hatırlanmıyoruz. Gerçekten hayatın gerçeği, anne babaların, kardeşlerin şehitlikle ilgili ne hissettikleri ve toplumdan ne beklediklerinin cevabı bu belgeselde ortaya çıktı. Bizim de ona göre çalışmalarımızı gerçekleştirmemiz gerekiyor. Onlar bu vatana canlarını verdiler. Borçlarını canlarıyla ödediler. Biz de geride bıraktıkları ailelerine sahip çıkmamız gerektiğini gelecek nesillere aktarmak adına böyle bir proje gerçekleştirdik. Çorlu, Tekirdağ ve Türkiye için örnek bir proje olduğunu düşünüyorum. Bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen çok arkadaşımız var. Hep birlikte güzel bir iş yapıldığını düşünüyorum ve hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.


Haber: Abdurrahim Yıldırım
Bu haber 191 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ4 + 5 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI